Ismétlődő program Programsorozat: Kulturális Örökség Napjai

A zalaegerszegi lakótelepek nyomában – Városnézés Ikarus busszal

szeptember 21. 16:00 - 18:00

Zalaegerszeg lakótelep

Nosztalgia-buszos városnézés Zalaegerszegen a Landorhegytől a Páterdombig a Kulturális Örökség Napjain.

Zalaegerszeg lakótelepei

1949-ben Zala megye székhelyén, Zalaegerszegen mindössze 21 000 fő élt. Három évtized alatt az erőteljes iparosítás hatására a lakosság száma megháromszorozódott.

A beköltözők letelepítését csak lakótelepek építésével tudta megoldani a város. Az 1960-70-es években a Landorhegyen született új városrész, majd a Kertváros következett, végül az 1980-90-es években a páterdombi lakótelep készült el.

Városnézés Ikarus busszal

A városnézés során egy Ikarus 260.46 típusú busszal járjuk be ezeket a városrészeket

és mesélünk az építésükről, az itt élőket kiszolgáló infrastruktúráról, a közlekedési viszonyokról, az egyes évtizedek építészeti jellegzetességeiről és a lakótelepeket felöltöztető parkokról, köztéri alkotásokról.

Tudnivalók

• A városnéző buszos túrára regisztrálni az oldal alján található linken lehet 2024.09.20-án 17.00 óráig.
  • A városnéző busz a Mindszentyneum előtti buszmegállóból indul és a program végén oda érkezik vissza.
  • A városnéző túrát Béres Katalin történész – főmuzeológus vezeti.
  • A buszra felszálló utasok jótékony adományukkal támogathatják a retro járművek üzemben tartását.

szeptember 21.

Zalaegerszegi lakótelepek nyomában - nosztalgia buszos városnézés

60 Résztvevő
teltház