Ismétlődő program Programsorozat: Hosszú hétvége

Ásatási nyílt nap Keszthely-Fenékpusztán

augusztus 19. 11:00 - 12:00

Ásatás Keszthely-Fenékpuszta
Keszthely-Fenékpusztán a római belső erőd területén folyó ásatásokhoz kapcsolódóan ásatási nyílt napot szervezünk. Az érdeklődők betekintést nyerhetnek az idei ásatás friss eredményeibe és megismerhetik a fenékpusztai római erőd történetét.

Időpont

2024. augusztus 19., 11:00-12:00 óra között.

Keszthely-Fenékpusztán a majorság mellett a római magtár romjainál. A találkozó helyszínét Google térképen ide kattintva találod.
Az ásatás autóval és kerékpárral is könnyen megközelíthető.

Autóval érkezőknek

Kérjük, használd a kijelölt parkolóhelyeket. A parkolás ingyenes.

Regisztráció

A programon való részvétel ingyenes, de kérjük, hogy a várható nagy érdeklődés miatt előzetesen regisztrálj.
Regisztrálni az oldal alján lehetséges 2024. augusztus 18-án 18.00-ig.

Kapcsolattartó

Név: Havasi Bálint régész
Telefonszám: +36 30 372 1370

Jó tudni

A programváltozás jogát fenntartjuk. Rossz, esős idő estén a nyílt napot nem tartjuk meg.
2024. augusztus 20-án 16.00 órakor is szervezünk egy ásatás látogatást.

Az ásatási nyílt nap előtt vagy után érdemes meglátogatni a Fenékpuszta-Majorság kiállítóhelyet és a közelben található Kis-Balaton Látogatóközpontot.

Ha szeretnéd jobban megismerni a fenékpusztai római erőd történetét akkor a a Balatoni Múzeum Castrum Virtuale  virtuális kiállítását tekintsd meg a  a https://balatonimuzeum.hu/castrum-virtuale/ oldalon.

Az ásatás projektoldalát a Keszthely-Fenékpuszta régészeti kutatás oldalon éred el.

Az eddigi kutatásokról érdekességeket a fenekpusztacastrum.hu weboldalon találsz.

augusztus 19.