Attila örökösei – A hunoktól az Árpád-házig

szeptember 19. 10:00 - október 23. 18:00

Attila örökösei

A hunoktól az Árpád-házig című kiállítás a modern természettudományok újabb kutatásainak eredményeit mutatja be, ahol bepillantást nyerhetünk a Kárpát-medencei lovasnomád sztyeppei népek életébe a természettudományok tükrében, a hun korszaktól a IX. századi magyar honfoglalásig. A Magyar Természettudományi Múzeum vándorkiállítása több kultúrát és korszakot foglal magában. Közöttük az összekötő kapcsot a Kárpát-medence jelenti, ahol három keletről érkezett nép (hunok, avarok és magyarok) nemcsak megtelepedtek, de jelentősen befolyásolták a középkori Európa történetét. A hunok, az avarok, a honfoglaló magyarok és besenyők embertani és archeogenetikai kutatásának eredményeit egy-egy, konkrét régészeti ásatásról származó embertani leleten keresztül külön egységekben mutatjuk be. A koponyák többségéhez arcrekonstrukció társul. Az újraalkotott arcok között megtalálható két Árpád-házi dinasztiából származó leszármazott, III. Béla király (1172–1196) és Béla macsói herceg arcmása is. A tragikus kegyetlenséggel lekaszabolt Béla herceg (†1272) arcrekonstrukciója újdonságnak számít.

A kiállítás csak egy hónapig tekinthető meg, ne maradjon le!

A Magyar Természettudományi Múzeum vándorkiállítása a Kulturális és Innovációs Minisztérium által támogatott 1100 éve Európában, 20 éve az Unióban című kulturális programsorozat keretein belül valósul meg a Mindszentyneumban.

Belépőjegyárak egyéni látogatók számára:

Teljes árú felnőtt: 1.800 Ft / fő

Kedvezményes nyugdíjas jegy: 900 Ft / fő
(62-70 év közöttiek, érvényes nyugdíjas igazolvánnyal)

Kedvezményes diák: 900 Ft / fő (6-26 év közöttiek, érvényes diákigazolvánnyal)
Kedvezményes családi felnőtt jegy* 900 Ft / fő
(két 18 év alatti gyermekkel érkező felnőtt látogatók részére)

Szolgáltatások szervízdíja a térítésmentes látogatók számára is kötelezően fizetendő, melynek mértéke 600 Ft / fő.

Műtárgyvédelmi okok miatt a kiállítótérben egyszerre maximum 20 fő tartózkodhat.

Kezdés:
szeptember 19. 10:00