Programsorozat Ismétlődő program: Rejtőzködő kincsek Zalaegerszegen

Tárlatvezetés a Rejtőzködő kincsek kiállításban – Műalkotások síkban és térben

július 24. 17:00 - 18:00

3 000Ft
Rejtőzködő kincsek síkban és térben tárlatvezetés.

Ahogyan minden jelentős magángyűjtemény, a Göcseji Múzeumban bemutatott Rejtőzködő kincsek című kiállítás kollekciója is határozott karakterrel bír.

A gyűjtemény egyik irányvonalát a tájfestészet remekei képviselik, melyekhez harmonikusan kapcsolódnak a más tematikát – szakrális jelenetet, enteriőrképet, csendéletet, portrét – felvonultató alkotások is.

A festményeken számos tárgyat is látunk, de mi történik, ha ezek a műtárgyak kilépnek a térbe és kézzelfogható közelségbe kerülnek? A különleges tárlatvezetésen Szényi Krisztina kommunikációs munkatársunk a festményekről mesél a látogatóknak, a múzeumi gyűjteményünkből származó műtárgyakról pedig Kiss Nóra néprajzkutató.

Invitáljuk a közönséget egy nyári rendhagyó programra!

2024. július 24.
Ismétlődő program:
3 000Ft
Kategóriák:

Göcseji Múzeum
Batthyány Lajos u. 2
Telefonszám

Jegyek online értékesítése lezárult, vásárolni csak a helyszínen lehetséges korlátozott számban, amennyiben az előadás nem teltházas.