Ismétlődő program Programsorozat: Kulturális Örökség Napjai

Vezetett séta a Göcseji Skanzenben – a Göcsej világa

szeptember 22. 14:00 - 15:00

Göcseji Skanzen Kávási lakóház

Vezetett séta a Göcseji Skanzenben a Kulturális Örökség Napjain.

A kávási ház és a Skanzen kezdetei

Érdekesség, hogy a Göcseji Skanzen eredeti tervezői nem a mai helyszínre képzelték el a múzeumot. Kezdetben a zalaegerszegi Május 1. liget egy kisebb területe szolgált volna a szabadtéri gyűjtemény otthonául. A munkálatok el is kezdődtek és a kávasi ház majdnem teljesen újraépült. Azonban 1967. december 27-én sajnálatos módon leégett.

Szerencsére a ház menthető volt, így végül az új helyszínen, a Hencz-Malom környezetében, a mai Göcseji Skanzenben ismét felépült. Az épület egy tipikus háromosztatú, csonkakotyos zsúptetős ház, amelynek oromdeszkáit festett és fűrészelt minták díszítik.

Tudj meg többet a Skanzen történetéről

Ha még többet szeretne megtudni a Göcsej világáról, a göcseji ember életmódjáról akkor látogasson el a a Göcseji Skanzenbe.

Tudnivalók

• A vezetett sétára regisztrálni az oldal alján található linken lehet 2024.09.20-án 17.00 óráig.

szeptember 22.

Göcseji Falumúzeum