Ismétlődő program Programsorozat: Klügel orgonakoncertek

május 25. 16:00 - 17:00

2 400Ft - 3 000Ft
Klügel orgonakoncert Vadász Attila

Orgonakoncert a restaurált és újrahangolt barokk Klügel orgonán a zalacsébi fatemplomban.

Előadó

Vadász Attila – orgonaművész

• A Pápai Református Kollégium Gimnáziumában érettségizett, majd a győri Richter János Zeneművészeti Szakközépiskolában tanult orgona és csembaló szakon Alföldy-Boruss Csilla tanítványaként.
  • 2009-ben diplomázott a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán Karasszon Dezső irányításával.
  • 2011-ben az Amszterdami Konzervatóriumban Pieter van Dijk tanítványaként szerzett diplomát, miközben az alkmaari mennonita templom orgonistájaként játszott egy 1866-os Flaes & Brunjes orgonán.

Díjak és versenyek

• 2011: A milánói nemzetközi orgonaverseny döntőse
  • 2012: „Premio Elvira di Renna“ első díj, Pontecagnano Faiano
  • 2012: A brixeni Daniel Herz orgonaverseny döntőse

Koncertek és oktatás

• Fellépett Magyarországon kívül Hollandiában, Németországban, Franciaországban, Olaszországban, Brazíliában, Szlovákiában és Romániában.
  • Jelenleg a győri Richter János Zeneművészeti Szakközépiskola orgona szakos tanára, emellett más zeneiskolákban zongorát is oktat.
  • Tanítványai eredményesen szerepeltek nemzetközi versenyeken, például a London Classical Music Competition (1. hely), Odin International Organ Competition (3. hely), NIIOC (2. hely + különdíj).
  • Vasárnaponként a Mocsai Református Egyházközség istentiszteletein kántorizál, és a Dunántúli Református Kántorképző tanáraként is tevékenykedett.

Mesterkurzusok

Részt vett többek között Ludger Lohmann, Felix Friedrich, Ewald Kooimann, Andrea Marcon, Wolfgang Zerer, Michel Bouvard, Edoardo Bellotti, William Porter és Spányi Miklós mesterkurzusain.

Bérletek

A Klügel orgonakoncertsorozatra kedvezményes áron bérletek is vásárolhatók online felületünkön.

május 25.
2 400Ft - 3 000Ft

Göcseji Falumúzeum
Falumúzeum u.

Klügel orgonakoncert 16.00 óra - Vadász Attila (Teljes árú belépőjegy)
28 elérhető
Klügel orgonakoncert 16.00 óra - Vadász Attila (Teljes árú belépőjegy -EGERSZEG Kártyával)
Programonként egy EGERSZEG KÁRTYÁVAL csak egy kedvezményes jegyet vásárolhat. Az online vásárlás során a pénztárban a további információknál kérjük adja meg azon EGERSZEG KÁRTYA / KÁRTYÁK számát, melyekre a kedvezményt igénybe kívánja venni. EGERSZEG KÁRTYÁJÁT belépéskor be kell mutatni, ezért azt kérjük hozza magával!
28 elérhető
Klügel orgonakoncert 16.00 óra - Vadász Attila - Kedvezményes belépőjegy(18 év alatt)